Wellbeing do škol!

Záleží nám na učitelích, žácích i školách. A proto chceme být vždy v obraze ohledně aktuálních témat a potřeb.
Naše kolegyně Míša Jeřábková byla nasát inspiraci na “Konferenci pro wellbeing ve škole“, která proběhla 20.2.2024 v krásných prostorách Centra současného umění DOX pod taktovkou Partnerství pro vzdělávání 2030+.

Sešli se vyučující, vedení škol, zástupci MŠMT i ČSI, neziskových organizací, ale také studenti. Bylo vidět, že dialog a spolupráce všech těchto skupin je pro zajištění psychické pohody ve školách zásadní. Ostatně na webu partnerství pro vzdělávání můžete najít seznam všech organizací, které se na spolupráci podílí. Je jich více než dvacet.

“Nebudu lhát. Čísla ohledně duševního zdraví žáků i učitelů jsou alarmující. Ale konference mě nabíjí optimismem ohledně toho, kolik lidí usiluje o změnu. Nyní je téma prioritou nejen pro řadu neziskových organizací, ale také pro MŠMT a ČŠI a z toho mám velkou radost. Systémovou podporu v tomto ohledu považuji za klíčovou. “

říká Michaela o svých pocitech z konference.

Opět se potvrdilo, že abychom se mohli starat o wellbeing druhých, musíme se také prvně postarat o sebe. Proto nemůžeme řešit wellbeing pouze u žáků, ale je třeba se zaměřit i na vyučující a další pedagogické i nepedagogické pracovníky.

Na konferenci se rovněž prezentovala řada projektů, které poskytují materiály, semináře a další podporu pro školy jak v oblasti wellbeingu tak v oblasti diverzity. Jde například o následující:

Jsme moc rádi, že i my se můžeme řadit mezi organizace, které podporují wellbeing ve školách. Aktuálně máme v nabídce následující semináře:

V rámci projektu Jdeme s dobou nabízíme následující semináře pro ženy 50+ zdarma:

  • Fyzické a duševní zdraví – 15.3.2024, prezenčně (plně obsazen)
  • Fyzické a duševní zdraví – 16.3.2024, prezenčně (plně obsazen)
  • Psychohygiena a relaxační techniky – 24.5.2024, 15 – 19 hod, online (plně obsazen)
  • Psychohygiena a relaxační techniky – 27.5.2024, 15 – 19 hod, online (poslední volná místa)
  • Duševní zdraví II. – 23.9.2024, 15 – 19 hod, online (plně obsazen)
  • Duševní zdraví II. – 25.9.2024, 15 – 19 hod, online (5 volných míst)
  • Osobnostně sociální rozvoj, 11. + 12.9.2024, 15 – 19 hod, online (plně obsazen)
  • Osobnostně sociální rozvoj, 26. + 27.9.2024, 15 – 19 hod, online (5 volných míst)

V případě zájmu o semináře v rámci projektu Jdeme s dobou kontaktuje kolegyni Kláru Želechovskou (zelechovska@ireas.cz, 720221220)

Dále nabízíme komerční semináře:

Kompletní nabídku našich seminářů najdete zde. Velmi rádi připravíme konkrétní seminář na míru vašemu učitelskému sboru. Stačí nám napsat na info@ucitelskeespresso.cz.

Nabízíme také řadu materiálů pro práci se žáky. Každý měsíc zasíláme připravené lekce odběratelům newsletteru (přihlásit se k němu můžete zde). Další lekce pak můžete najít na našem webu v sekci Materiály do výuky.

Přejeme, ať se vám práce na duševní pohodě daří a těšíme se, že se uvidíme na některém ze seminářů.

tým Učitelské espresso

Podobné články

Jak si udržet energii?

Tipy na průběžnou psychohygienu během školního roku Nový školní rok se blíží a s ním i práce s dětmi, která je naplňující, zajímavá, kreativní, ale

více zde >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *